ARENA LEGIONOWO

HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA NA 2500 MIEJSC Z FUNKCJĄ HOTELOWĄ DLA ZAWODNIKÓW ORAZ KOMPLEKSEM ODNOWY BIOLOGICZNEJ

LOKALIZACJA: Legionowo, ul.Chrobrego 50b

PROJEKT KONKURSOWY: 2007 (I nagroda)

PROJEKT REALIZACYJNY: 2008-2009

ODDANIE DO UŻYTKU: 2010

ARCHITEKCI:
Radosław Guzowski,
Piotr Grzegorczyk,
Antoni Byszewski,
Monika Wasilewska,
Przemek Alchimowicz

POW. ZABUDOWY: ~4038m2

POW. CAŁKOWITA: ~6116m2

Projekt hali widowiskowo-sportowej w Legionowie został wyłoniony w drodze ogólnopolskiego konkursu architektonicznego, organizowanego wspólnie przez Urząd Miasta Legionowo i Warszawski Oddział SARP. Obiekt składa się z dwóch wzajemnie przenikających brył: hali głównej i części hotelowo-biurowej. Lokalizacja hali i jej forma symbolizują dynamiczną relację pomiędzy dwoma typami krajobrazu. Przed wejściem głównym znajduje się plac z fontanną, a w lustrze wody odbija się elewacja budynku. Po przeciwnej stronie, usytuowano wejście dla zawodników oraz do części hotelowej.


Główną halę Areny zaprojektowano z myślą o siatkówce jako dyscyplinie wiodącej (wysokość budynku wynosi 12,5 m do spodu konstrukcji) z możliwością organizacji rozgrywek na szczeblu międzynarodowym. Wielofunkcyjny parkiet dostosowano również do uprawiania koszykówki, piłki ręcznej i halowej piłki nożnej. W zależności od potrzeb, halę główną można podzielić na trzy boiska treningowe, dostępne z sześciu niezależnych zespołów szatniowo-sanitarnych.


Zaprojektowano 1485 miejsc na trybunach stałych, pozostałe 544 – na trybunach rozsuwanych. Dodatkowo, kilkadziesiąt osób może oglądać widowisko z przyległej do hali, w pełni przeszklonej kawiarni. Oprócz pełnowymiarowej hali sportowej w budynku znajdują się również: siłownia, sala fitness oraz strefa odnowy biologicznej z sauną, wanną lodową i jacuzzi. Na parterze zlokalizowano pomieszczenia administracyjne, pokoje klubowe oraz salę konferencyjną. Integralną częścią zespołu jest nieduży dwugwiazdkowy hotel (35 miejsc) przeznaczony dla zawodników przebywających na turniejach i zgrupowaniach.

title_image